Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

INSIDE BAR NR4
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
asen_g
Рибка

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 8:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Спарт, специално този модел поне по мой скромни наблюдения да се търгува на графика под дневна е почти мисия невъзможна, в случая имамеконкретен сет ъп който може да се търгува само на един времеви интервал, подобно на Гими бара на Рос, при него също не е наложително да се слиза на няколко екрана - пак казвам лично мнение е горното. Двата модела за който става дума в темата например на седмична и месечна ги има рядко, но пък за сметка на това ако се появят не бива да бъдат пренебргвани.

Даже в момента сме в NB с активиран вход на 1.3465 и стоп на 1.3608 и можем да следим да видим какво ще се случи. Поне за мен този модел най-веротяно ще ми донесе 1 студена бира от позиция Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
-paLafnik-
Рибка

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, аз също съм останал с впечатление, че баровете с тесен рейндж предлагат отлични нима за вход на пазара, особено при паунда.

Аз обаче съм на мнение, че най-тесен рейндж за Х периода в някои от случаите е доста подлъгващо. Например имаме най-тесен рейндж за последните четири периода, но отнесен спрямо средната волатилност на инструмента, може да се окаже, че този рейндж въобще не е тесен.

От доста време вече наблюдавам пазара и моето мнение, е, че по-добрият вариант, е просто да търсим рейндж, който е относително тесен, отнесен към среностатистическия за двойката.

За всяка валутна двойка, всички знаем колко е горе долу нормалната волатилност. При GBPJPY например, ако на часов видя бар с рейндж 15-20 пипса, това за мен е NR бар. При повишаване на волатилността, при GBPJPY, можем да видим едноминутни барове от 15-20 пипса, следователно часов бар със същия рейндж е достатъчен признак за свиване на волатилността, а всички знаем, че волатилността не седи на едно място, тя постоянно се свива и раширява.

Друг вариант да харектиризираме един рейндж като тесен и може би най-удачен, просто защото в него няма математика(повечето знаете, че на пазара е абсурдно да се търсят математически зависимости, както казва пореден, на този пазар има и зависимости, но те не са математически), е на око. Като отворим графиката, опитното око, веднага ще види онези малки барчета, които са значително по-малки от останалите. Без дори да проверим колко точно е рейнджа в пипсове, можем да ги определим като NR, те са просто очевадно по-малки от останалите барове.

Та общо взето, аз лично, по такъв начин категоризирам един бар като NR. Естествено, ако този бар е и вътрешен, шансовете за успешна сделка се увеличават. Ако бара се е появил по време на малка корекция и имаме пробив в посока на тренда, шансовете ни стават дори още по-големи.

За момента обаче, аз лично не го използвам в реалната търговия, тъй като работя по други стратегии, но го наблюдавам от доста време и мнението ми е, че NR баровете, предоставят много добри нива за вход на пазара.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум