Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

K.I.S.S. система

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vezeris
Планктон

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 7:28 pm    Заглавие: K.I.S.S. система Отговорете с цитат

Здравейте, пътво искам да кажа, че форума много ми харесва, има какво да се научи от тук.
Сега за системата - взаймствах я от babypips.com, от където научих основите на търговията. Пробвана е на демо, а в момента я използвам с реални пари.

K.I.S.S. - Keep It Simple, Stupid - или нещо като Придържай се към простотата бе тапак !
Настройка на индикатори :
-ЕМА 5
-ЕМА 10
-Stochastics - 10,3,3
-RSI - 9
*Бележка - в оригиналното описание на системата присъства и MACD histogram, но понеже аз нямам MACD с хистограма не я използвам.

- Влизане на дълга САМО ако :
-ЕМА 5 пресече ЕМА 10 отдолу-нагоре
-Stochastics се насочват нагоре
-RSI е по-голямо от 50

- Влизане на къса САМО ако :
-EMA 5 пресече EMA 10 отгоре-надолу
-Stochastics се насочват надолу
-RSI е по-малко от 50

Правила за излизане -
-ЕМА5 пресече ЕМА10 в посока обратна на търгуваната
-RSI се върне до 50

Идеята на системата е да хваща сигналите отрано (EMAs), като Stochаstic i RSI са за да не се подлъгваме по фалшиви сигнали от емите.
Лично аз я използвам на дневна графика, като преди това проверявам тренда на седмична графика, и чакам подходящ сигнал за влизане.
Системата я дават с 65% успеваемост, но предполагам, че тези проценти си зависят от трйдъра. Правех глупави грешки в началото и понякога пренебрегвах индикаторите, и затова понесох някой загуби.
Бих препоръчал да се поставят стопове в зависимост от времевата графика, за да може сделката да 'диша' , а за лимит всеки си избира какво да прави.
(Веднъж работих без лимит и следях сделката, направи около 150 пипа - за 1 ден - но аз бях алчен и вместо да си затворя тогава и да прибера 70 кинта изчаквах докъто сделката станана -20 и удари стопа . Ама тогава бях малко по-тъп Rolling Eyes )
С тази система правя от 0 до 3 сделки на седмица, и от -100 до + 300 пипа. Приблизително, разбира се.Тази седмица имам 2 сделки - от едната 135 пипа, от другата - 30.

Препоръчвам на начинаещите (като мен) да я тестват първо на демо и чак тогава на реална търговия.

А сега искам да питам по-успелите колеги какъв % от сметката си използват за марджин?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум