Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Покажете своя модел за вход!
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЕХНИЧЕСКИ АНАЛИЗ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Съб Мар 27, 2010 2:37 pm    Заглавие: Покажете своя модел за вход! Отговорете с цитат

Моля в темата да се пускат подробни обяснения с графики (ако го съобразявате от няколко графики прикачете всичките) за любимите ви модели за вход, според метода ви за анализ.

ето моята първа идея за вход. Разглеждам ситуациата на 3 фрейма, защото вярвам, че трябва да се съобразят няколко фрейма, за достигане на по-добри резултати.

На 4Н графика се намираме на съпротива според индикатора NRTR_ATR_STOP. Последните 4 бара си имат опашки, което говори за намаляне силата на биковете. Стохастика се намира горе, при низходящ тренд на дневна, т.е. разглеждам това покачване като корективно.

Гледаме 30М графика.
Влиза се при пробив (затваряне на бар) на трендлинията на индикатора РСИ, ако не направим негова по-висока стойност. Поставяме стопа над последния връх, който е направила цената, докато е над построената трендлиния.
Имаме няколко качвания на стохастика без това да е провокирало сериозно движение надолу.
Може да се пробва и ранен вход с стоп на връхчето на пина на 30М.

15М:
има дивергенция на MACD с цената. + пин бар, за феновете на прайс екшъна.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
systray
Рибка

МнениеПуснато на: Съб Мар 27, 2010 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fx_rookie,
на мен и графиките от тестовете ми говореха Very Happy Обаче тия графики са ми много по-разбираеми. Ако нямаш нищо против ще порисувам върху твойте графики, за да отправя градивна критика?
Върнете се в началото
systray
Рибка

МнениеПуснато на: Съб Мар 27, 2010 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4h
Идеален тренд в равноотдалечен канал. Имаме импулсен пробив на тренд линията. Тук бих очаквал по-високо дъно и още един напън нагоре, в случай че е корекция. Ако сменяме тренда втория опит нагоре ще пробие пунктирната линия. Ако все пак искам къси, само по 2Б.

30м.
Рискови къси при откат от горната тренд линия.
По-безрискови къси след импулсен пробив на долната трендлиния и формиране на по-нисък връх. Всъщност при тая конфигурация аз лично бих търсил дълги около долната трендлиния.

15м. Тук съвсем ясно се вижда пробива на голямата тренд линия, тест на същата и нов връх. Макар да изглежда като формиращ се флаг, за мен все още си е ъп тренд. Условията за къси като на 30м.

Ще се въздържам от такива дълги постове занапред Very Happy С този се опитвам да опиша какво аз виждам на отделните графики.

Пожелавам ти успех с късата. Според мен тя ще излезе при всички варианти.

euro_15m.gif
euro_15m.gif, 11.62 KB
Видян 462 Път(и)
Click for full size
euro_30.gif
euro_30.gif, 12.78 KB
Видян 403 Път(и)
Click for full size
euro_4h.gif
euro_4h.gif, 12.32 KB
Видян 411 Път(и)
Click for full size

Върнете се в началото
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Нед Мар 28, 2010 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

10x, че се включи. Приемам разбира се критики Smile Но бих се радвал и да видя ваши интерпретации (знаете как се прави, достатъчно форуми сте видяли, където са обяснени и структурирани както трябва такъв тип анализи Laughing )
Горе в секцията "обучение" има няколко модела, ако всеки добави по още няколко мисля, че ще стане добра колекция.
Още един път да поясня, при ситуацията която аз съм представил предпочитам консервативния вход по 30М, когато РСИ затвори под нарисуваната от мен хоризонтална трендлиния (прилича на модела Ghost, в който се използва CCi), т.е. в момента още за мен е рано за вход, но би могло да се пробва и веднага. Целта е при сигнали за край на движението по 15М или 30М.

systray
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Мар 29, 2010 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

systray написа:

30м.
Рискови къси при откат от горната тренд линия.
По-безрискови къси след импулсен пробив на долната трендлиния и формиране на по-нисък връх. Всъщност при тая конфигурация аз лично бих търсил дълги около долната трендлиния.

Пускам актуална картинка на посочения фрейм с посочени условия за вход на дълги. За съжаление днес нямам време за търгуване. Very Happy

euro_30_1.gif
euro_30_1.gif, 14.07 KB
Видян 423 Път(и)
Click for full size

Върнете се в началото
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Мар 29, 2010 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

: ) браво, аз още чакам РСИ на 30М да затвори под 53. ако и на другите фреймчета е прилично, ще си пробвам късата.
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Мар 29, 2010 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ето картинката след пробива. имаме затваряне под трендлинията на РСИ, но нямаме завършена дивергенция горе. Връхчето на цената е получено при много висока стойност на РСИ и е много вероятно да достигнем по-високи стойности. Засега няма сделка.

fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Мар 29, 2010 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

РСИ затвори на 57 , т.е. над трендлинията. имаме незавършена дивергенция горе. Лонг 1,3472 стоп под локалното дъно 1,3435, цел над върха 1,3505 с цел завършване на дивергенцията. Затваряне под 53 на РСИ също може да е изход.
systray
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Мар 29, 2010 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да знаеш, че тук ще си пишем само ние двамата Very Happy

euro_15_1.gif
euro_15_1.gif, 13.54 KB
Видян 387 Път(и)
Click for full size

Върнете се в началото
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

късо евро

rosir
Шаран

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fx rookie написа:
късо евро

ако нямате нищо против, аз ще се включвам с коментари или по-скоро със съвети.

Първо, поздравявам рокито за модела, който е разработил.

И ... сега коментара - по графиката с входа за къси - използваш линията на РСИ отпреди няколко дни. Когато една линия се пресече, но движението не продължи в тази посока, тя се анулира и трябва да търсиш друг вход. Обикновено това показва, че "действието " се развива на по-висок фрейм и ще трябва да си търсиш новия вход там. На 1ч-графика входа по твоята логика би трябвало да е под барчето от 11ч - има пресичане на нова линийка на РСИ.

Относно дългите - не разбирам, защо не са затворени. Този вид система изисква задължително стопове - не става с хеджиране, защото логиката й е детерминирана.

Бих споменала и 4ч-графика - индикатора, който използваш май не дава точна информация за тайминга, но ... не съм много убедена, защото отдавна не съм го наблюдавала.

Надявам се да не съм наранила нечие Его с коментарите си Smile

Желая успех Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднага дообяснявам : )
тези поръчки които виждаш на графиката, бай и сел, те са от експертите които ми стоят закачени на демото. Нямат нищо общо с реалната търговия нито пък с описаните входове по този графичен модел.
Пробив на линия, който е за кратко и следва връщане над нея, без да е провокирал силно движение при пробива, аз наричам "фалшив". Може би на друг фрейм изглеждат по-чисти нещата, но аз реших да си довърша работата по този.
Не съм и съгласен, че старите трендлинии не оказват влияние и трябва да се трият. Напротив! Не само старите хоризонтални линии могат да се ползват, но и тези под ъгъл. Също така, често ги чертая и на всякакви индикатори осцилатори.
Сега няма да се ровя назад да давам примери, защото не обичам да си нагласям нещата по минала графика. Ще поствам реалната ситуация и последвалото развитие. Мисля, че ще стане ясно какво имам предвид.

fx rookie
Рибка

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето какво се получи по работната картинка. Ако не са затворени късите, може да се изчака още едно дънце и да се разгледа тогава. Но все пак наблизо има и зона на подкрепа, с която е добре да се съобразим. Аз влизам за малки цели и за мен целта е вече изпълнена. Ще правим нови рисунки по-нататък : )

rosir
Шаран

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fx rookie написа:
Веднага дообяснявам : )
тези поръчки които виждаш на графиката, бай и сел, те са от експертите които ми стоят закачени на демото. Нямат нищо общо с реалната търговия нито пък с описаните входове по този графичен модел.
Пробив на линия, който е за кратко и следва връщане над нея, без да е провокирал силно движение при пробива, аз наричам "фалшив". Може би на друг фрейм изглеждат по-чисти нещата, но аз реших да си довърша работата по този.
Не съм и съгласен, че старите трендлинии не оказват влияние и трябва да се трият. Напротив! Не само старите хоризонтални линии могат да се ползват, но и тези под ъгъл. Също така, често ги чертая и на всякакви индикатори осцилатори.
Сега няма да се ровя назад да давам примери, защото не обичам да си нагласям нещата по минала графика. Ще поствам реалната ситуация и последвалото развитие. Мисля, че ще стане ясно какво имам предвид.

аз имах впредвид трендлинията на осцилатора - нали по нея правиш входа. А що се отнася за трендлинии на цената - там е друга ситуацията, но не ми се влиза в подробности.

така като ти чета отговора, явно не си схванал какво съм се опитала да споделя като опит, но ... както и да е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
systray
Рибка

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rosir написа:
... А що се отнася за трендлинии на цената - там е друга ситуацията, но не ми се влиза в подробности.

ЕЙ, нЕма да бЕгаш Very Happy Влизай веднага в подробностите Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЕХНИЧЕСКИ АНАЛИЗ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум