Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Пробив на ЕС
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Seafoam
Планктон

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет SPART,

Хвърлих едно око на споменатото от теб по-горе и моето скромно мнение в този час е:
при еврото :
ордер sell 1.2980
buy 1.3058
ситуацията е доста неясна, все пак пробив нагоре ще търси Fibo 38.2 т.е. нива около 1.31
при йената :
buy 119.56
като мисля че вчерашната свещ е била по-добра като база за влизане

при нефта :

buy 56.20 - като по-вероятно да сработи
sell 53.78 -

нещо не ми се връзва евро и йена buy ама пазара се намества, нали ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SPART
Шаран

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря , Seafoam !

Към момента имам отворен само евро /долар --от 3040 със стоп на 2970 и лимит 3160.

Другите ордери --на нефта и дол/йена --съм ги отменил.

Снощи използвах / по скоро опитах / ,системата ти напълно автоматично Smile , стараейки се да спазвам правилата ,които си описала .

Засега ще се въздържа от обстоен коментар Wink . Ще спомена бегло само някои неща :

1 / Опитвам се да "прикача " тази система към моята --вероятността за това ,към момента е почти нула...Идеята беше да използвам по ранен вход и сравнително нискорисков.

2/ Сама по себе си системата ти не работи --което е напълно нормално . Не работи ,в смисъл , каквото изкара ,после връща при това с лихва Very Happy . Това е към тези ,които мислят ,че могат да използват нещо наготово ,без никакви усилия!

3/ Системата съдържа голям --според мен--елемент СУБЕКТИВИЗЪМ.Имам предвид момента с наклона на МА и пресичането на свещта .

Ти вероятно си свикнала с този начин на работа и няма да приемеш голяма част от забележките ми --което е съвсем нормално Smile .

Въпреки това като имам време ,ще продължа да наблюдавам !

Умишленно правя теста на "бавни " и " бързи " котировки ,съответно при СТС и Норд- финанс и виждам ,че разлика в показанията на ЕМА ,почти няма ....

Лошото е ,че не мога да дам предложение за оптимизация --не виждам такава посока !

Не искам да смяташ ,че целта ми е само да критикувам ! Ти все пак пое риск и сподели една идея ,която е една от малкото ,по принцип ,работещи идеи ,които ,изобщо ,съм срещал !

Успех !

П.С> Между другото още в началото на тази тема , бях споменал ,че тази твоя система е трендова ....Респективно в пазарно състояние ,подобно на това ,което е в момента ,е нормално да дава фира Smile Въпрос на тълкувание и приложение Smile

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Seafoam
Планктон

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре си отбелязал към тези, които мислят ,че могат да използват нещо наготово без никакви усилия!
Използвайте своя опит, интуиция, комбинирайте, изследвайте, споделяйте и рано или късно резултати ще има !!!

SPART
Не се притеснявай не смятам, че твоята цел е да ме критикуваш.
Та нали заедно търсим, опитваме и си помагаме.
Важно е да можеш да избягаш от вътрешната си предубеденост към пазара и методите с които го тестваме.
Ще се радвам ако след месец дадеш своя тест с графика, така ще амбицираш и други да се включат и ще разширим/допълним картинката.
Ако искаш пожертвай още малко време и нерви :
- тествай поне един месец като се абстрахираш от твоя вътрешен глас че системата е трендова и дава фира в момента;
- бъди последователен в теста и не бързай да се отказваш;
Върнете се в началото
vgc
Цаца

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 8:18 am    Заглавие: Back via Forward Testing Отговорете с цитат

Виждам, че системата е предизвикала интерес и дори вече се правят forward-тестове. Представлява ли ви интерес възможността за back-тест (ЕА за целта може да се направи за една-две вечери, другият вариант пък в случая си е и един Excell, данни и няколко колонки с формули) и защо до момента почти всички изолирахте тази възможност ?
п.п. По мои начални впечатления системата има потенциал дори и ако и се махнат ЕМИ-те.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Seafoam
Планктон

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 12:40 pm    Заглавие: Re: Back via Forward Testing Отговорете с цитат

vgc написа:
Виждам, че системата е предизвикала интерес и дори вече се правят forward-тестове. Представлява ли ви интерес възможността за back-тест (ЕА за целта може да се направи за една-две вечери, другият вариант пък в случая си е и един Excell, данни и няколко колонки с формули) и защо до момента почти всички изолирахте тази възможност ?
п.п. По мои начални впечатления системата има потенциал дори и ако и се махнат ЕМИ-те.

VGC,

Радвам се, че и твоя милост прояви интерес. Smile
Знаем че там е твоята сила и можеш да помогнеш.
А защо никой досега не е обърнал внимание, вероятно са решили че не си заслужава вниманието...

Да наистина може и без ЕМА и вече го тестваме на микросметка от 01.12.2006 на евро и паунд резултата е обнадеждаващ.
http://www.geocities.com/tempest_ltd/64612.doc

При достигане 50 пипса профит местим стопа на нулата и слагаме плаващ стоп на 30 пипса.
Разбира се това е без никакъв индикатор или експерт просто се придържаме към правилата, даже сме ги опростили.
Върнете се в началото
vgc
Цаца

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се опитам до края на седмицата да има код по стратегията, но по всяка вероятност няма да съдържа в себе си правила 4 и 5:
- Правило 5 е доста субективно, пък и при изолирана ЕМА мисля че отпада
- Правило 4, ако ми остане време мога и да го направя, въпреки че според мен то по-скоро е леко допълнение.
Ако, има интерес, участват повечко хора и се публикуват различни модификации и тестове за различни двойки, можем да доведем ЕА-та и до състояние за реална експлоатация Smile
Върнете се в началото
SPART
Шаран

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vgc ,

основна слабост на системата --коментирам я, така както е поднесена от Seafoam , е ,че използва САМО ЕДИН ЕКРАН --този на дневна графика . А това е твърде малко , повярвай ми , от скромният ми опит.

Това с ЕМА е наистина много субективно -- например аз не ползвам МТ 4 ,засега ! Ами на някой други графики ,картинката изглежда по различно --под други графики ,имам предвид --платформи .

А иначе за това ,че трябва да се работи само с цената , подкрепям напълно !

И нещо друго --това с тестовете на други двойки , примерно различни от паунд/долар -- ,е излишно ....За мен всяка стратегия , трябва да е съобразена с борсовата сесия --на първо място ,а след това идват волатилност , корелации между отделните кросове / при форекса ,това е КЛЮЧОВ МОМЕНТ /. Затова и когато съм тествал моята стратегия механично "пренесена "на акции и индекси ,винаги съм имал проблеми ,понеже не съм се съобразявал с по -кратката продължителност на една борсова сесия ---6.5 часа на NYSE .

Надявам се , разбираш ,какво искам да ти кажа ! Че нещата са доста по-сложни ,отколкото са поднесени !

Успех !!!

vgc
Цаца

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SPART написа:

И нещо друго --това с тестовете на други двойки , примерно различни от паунд/долар -- ,е излишно ...

С риск да се заформи леко безмислен спор няма да се съглася с това твърдение (между другото мисля че не трябва категорично да се говори за правилна или погрешна гледна точка/идея/убеденост). През ръцете са ми минали доста стратегии и тактики. За повечето съм чел или са ми разказвали, някои съм си ги измислял или сглобявал и сам. Имам склонността да усложнявам доста нещата, но това което е ценно обикновенно е изключително просто и не се нуждае от много допълнения.
Относно дадена стратегия и различните валутните двойки. Всяка от тях си има различно поведение и характер, но това неозначава че не може да се прилага единна тактика за няколко валути - просто трябва леко различна модификация на идеята или нейните параметри.
Марио, че си е майстор и че въобще никой не може да го стигне на MT4 Публични Демо Акаунти си е факт, но това на което малко хора обърнаха внимание в чата, е че повечето сделки на тази демо сметката са от различни ЕА, разбира се контролирани от време на време. Освен това за една от тях - валутната двойка която си хареса, параметрите, както и леко модифицирания начин за отиграване, лично на мен едва ли някога биха ми хрумнали дори за ЕА, която отлично познавам.
С други думи колкото повече валутни двойки, колкото повече са различните подходи и колкото повече тактики се използват на една сметка, толкова тя ще се чувства по-комфортно. Някои могат да използват само цена, други интикатори, трети няколко времеви интервала и т.н. - важното е всяка една от тях да има добър потенциал.

Успех.
Върнете се в началото
SPART
Шаран

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vgc ,

всъщност изразил съм се неясно Embarassed . За свое " оправдание " ще кажа нещо ,което поне 10 пъти съм написал в този форум .А то е ,че не вярвам в бъдещето на никакви експерти --не искам да се конфронтирам нито с теб ,нито с когото и да било друг ! Исках да кажа ,че е важен основният принцип на работа , на дадена стратегия .А той е да се подчинява на относително еднакви и минимално субективни правила при вземане на решения . Ако това може да се вкара в експерт --чудесно ! Нека този ,който го направи да бере плодовете на своя труд !
А иначе е съвсем ясно ,че не могат да се сравняват движенията на евро/долар , с тези ,да кажем в евро / паунд ....И евентуалният тест би го показал .
И накрая нещо важно ! Аз нямам никаква компютърна грамотност .Така ,че на подобни теми няма да намерим общ език ...А и тук ставаше въпрос за стратегия , която има своите плюсове и минуси .И идеята май беше ,как да я подобрим --ако можем.....
Например в момента ме вълнува въпроса / сигурно ще ти се стори смешен/ , може ли подобна стратегия / като тази на Seafoam / ,да се прилага успешно извън метатрейдър ? Вероятно може , но ....въпрос на проверка !

alex1001111
Цаца

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2007 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex1001111 на Сря Сеп 05, 2007 10:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vgc
Цаца

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Alex1001111, ще напиша ЕА-та и след като публикувам кода ти ще го поемеш - освен с допълненията които ти хрумнат, предполагам че ще има и желания за доработка или промени от Seafoam както и от други участници. Разбира се задължително трябва да се публикуват и резултати от тестове, а и ако на човек му остане време може да опише защо например си е харесал съответната двойка, времеви интервал или съответните параметри.
Върнете се в началото
vgc
Цаца

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 6:47 pm    Заглавие: MABreakFFZ Отговорете с цитат

Подготвил съм един дистрибутив включващ EA-та и някои тестове: MABreakFFZ

Понеже имам чувството, че не се познават достатъчно добре възможностите и спецификата на MT4, а от там е твърде вероятно и да се допуснат грешки, съвсем набързо ще проследя какво трябва да се направи за адекватен тест и избор на параметри на една ЕА:
1. Сдобиваме се с данни от месечна до минутна графика за поне 3 годишен тест назад във времето.
2. Запознаваме се обстойно и със самата стратегия и с всеки един от параметрите на ЕА-та, като добре обмисляме кой от тях върху какво рефлектира и как променя начина за сключване и водене на сделките.
3. Решаваме кои параметри ще изследваме, в случая реших да проследя последната идея на Seafoam и си поиграх с FastStopMove и FastStopTrailing. По време на търсене на подходящи стойности изключваме ако е необходимо ММ-а (параметъра TradeMM се поставя на нула)
4. Харесваме си стойности за параметрите.
5. Изследваме след това и параметъра TradeMM - майсторите могат и директно да го изчислят.
6. При избор на нова стойност за някой параметър - задължително отново минаваме през т.5
7. Пускаме тест.
8. По време на теста или след него проследяваме какво пише платформата в "tab"-чето "Журнал" - търсим основно съобщения за грешки по време на търгуването, ако се получават такива то в общия случай има пропуск от страна на програмиста.
9. Отваряме си графика със сключените сделки и проверяваме дали ЕА-та правилно отиграва стратегията. При съмнение се намира от "Резултати" реда с конкретната сделка която не ни харесва и се проверява дали ЕА-та греши или пък тестващият се е заблудил.
10. Правим още един тест, но върху данните и сметката от друг брокер и проследяваме доколко резултатите съвпадат. Разликата трябва да бъде обяснена, като тя може да се дължи на различна часова зона, различна динамика на котировките, на непълни данни или пък на нещо друго.

С тази картинка съм се опитал да покажа къде, какво и как да се търси с оптимизатора:

Това е нещо над което човек трябва задължително да прекара доста време. Освен това, така би изглеждала и реалната графика при есплоатация на ЕА-та върху нея:

п.п. Ще бъде изключително полезно, ако някой успее да намери подходящо отиграване на по-малък времеви интервал. Например за да се използват баровете от часовата графика за сигнали, то е необходимо да се укаже стойност за параметъра TradeTimeFrame = 60
Успех.
Върнете се в началото
alex1001111
Цаца

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2007 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex1001111 на Сря Сеп 05, 2007 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Seafoam
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2007 2:36 pm    Заглавие: пробив на ЕМА - доверително управление Отговорете с цитат

По случай 2400 бр. прегледи на темата.
Какво мислите по въпроса ?
Доверително управление по тази система на евро и паунд, което ще се проведе на три етапа :
- един месец демо ;
- един месец управление на лична микросметка 20 $ т.е. 2000 цента;
(личната микросметка ще бъде публична за да няма разногласия)
- управление на мини-сметка - допълнително ще се уточним параметрите и комисионните за трейдера;

Последната промяна е направена от Seafoam на Пон Яну 15, 2007 2:47 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
-paLafnik-
Рибка

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2007 2:40 pm    Заглавие: Re: пробив на ЕМА - доверително управление Отговорете с цитат

Seafoam написа:
Какво мислите по въпроса ?

Ами аз мисля, като си дойда до БГ, да ти се обадя и да го обсъдим на кафенце и тортичка Razz

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум