Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Червения тунел

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
$tambeto
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 9:23 am    Заглавие: Червения тунел Отговорете с цитат

Введение

Я начал торговать, когда мне было 15 лет. Мне нравился фондовый рынок, однако в связи с ограниченностью моего капитала я мог купить только одну акцию. Когда, наконец, я купил эту самую акцию, она не пошла ни вверх, ни вниз. Она просто двигалась в боковом канале. В конце концов, мне это надоело, и я продал ее с 5 % убытком.

Хотя мне по-прежнему нравился фондовый рынок, однако я решил найти что-нибудь более волатильное с большим плечом. Я открыл для себя опционы, фьючерсы и CfD. Однако они были слишком непредсказуемыми. Наконец-таки, я нашел свой Святой Грааль - им оказался рынок форекс. Я изучил всю литературу о нем, которую мог и заработал первые деньги.

Позже мне удалось открыть для себя такие системы как BGX и Vegas. Я начал изучать эти стратегии внимательно и пришел к выводу, что эти простые модели могут быть очень прибыльными. Затем я попробовал адаптировать принципы этих систем к своим правилам. Самое большое преимущество моего метода в том, что я добавил некоторые дополнительные фильтры. Конечно, двойные убытки тоже встречаются, но реже, чем в оригинальных системах.

Данные система является очень прибыльной и легкой, ее легко использовать и находить правильные точки входа.

Что вам надо?

- Часовой график (или 30-минутный, но тогда вероятность двойных убытков будет больше).
- 18 ЕМА и 28 ЕМА (отметьте красным).
- 5 WMA (голубым) и 8 WMA (желтым).
18 ЕМА и 28 ЕМА - две красные линии, которые формируют туннель, он поможет вам определить начало и окончание тренда (долгосрочного)
WMA в свою очередь дадут вам информацию о том, когда входить в тренд, а также оценить краткосрочную силу тренда.

Сигналы на вход.

Позиция открывается только, когда красный туннель является экстремально узким (две линии сливаются в одну) или пересеченным (линии пересекаются)

Длинная позиция: 5 WMA & 8 WMA пересекают красный туннель вверх.
Если 5 WMA также пересекла вверх 8 WMA, тогда сигнал является очень сильным.

Короткая позиция: 5 WMA & 8 WMA пересекают красный туннель вниз.
Если 5 WMA также пересекает 8 WMA вниз, то сигнал является очень сильным.

Сигналы на выход.

Сигналы, которые указывают на окончание выбранного тренда:

Для длинных позиций: Цена достигла вершины, 5 WMA пересекает вниз 8 WMA. Закрываем позицию.
Для коротких позиций: Цена достигла дна, 5 WMA пересекает вверх 8 WMA. Закрываем позицию.

Всегда закрывайте позицию в случае пересечения друг другом границ красного туннеля, или когда они сближаются настолько, что кажутся одной линией! Это явный знак разворота тренда. Когда вы увидите такое, закрывайте позицию и открывайте новую позицию в другом направлении.

Когда вы удерживаете позу, и 5 WMA & 8 WMA пересекают красный туннель: будьте внимательны! Пока красные линии туннеля не пересеклись, опасности никакой нет, однако как правило это первый признак того, что пересечение произойдет.

Главное правило.

Открывайте позицию при пересечении границ туннеля и закрывайте при новом пресечении.

и

Всегда используйте стоп-лосс. Я рекомендую стоп-лосс 10-15 пипсов!

Примеры сделок в аттаче.
http://www.kroufr.ru/forum/index.php?action=dlattach;topic=2076.0;attach=1174
http://www.kroufr.ru/forum/index.php?action=dlattach;topic=2076.0;attach=1176
http://www.kroufr.ru/forum/index.php?action=dlattach;topic=2076.0;attach=1178
http://www.kroufr.ru/forum/index.php?action=dlattach;topic=2076.0;attach=1180

Последната промяна е направена от $tambeto на Пет Дек 08, 2006 8:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
$tambeto
Планктон

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се проследи назад движението фактически дългата трябва да е отворена от 1.8885 и до затварямето имаме почти 900 пипса профит,но тук се вижда на графиката в рамките на няколко дни.
Върнете се в началото
$tambeto
Планктон

МнениеПуснато на: Чет Дек 07, 2006 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Превод за неразбиращите Руски със съдействието на Seafoam>

„Червения тунел”
Какво ви е необходимо:
- часова графика (или 30 минутна, но вероятността за двойни загуби е по-голяма);
- 18 ЕМА и 28 ЕМА ( отбележете с червен цвят с различен нюанс една от друга);
- 5 WMА ( светлосиньо) и 8 WMA (жълто);
- 18 ЕМА и 28 ЕМА – двете червени линии, които формират тунел и ви помага да определите началото
и края на (дългосрочен) тренд;
WMA също така ви дават информация за това кога навлизаме в тренд,
а също така може да оцените силата на тренда;

Сигнали за вход:

Позиция откриваме само, когато червения тунел между двете ЕМА се явява най- стеснен
(двете линии почти се сливат в една) или се пресичат.

Дълга позиция: 5 WMA и 8 WMA пресичат червения тунел нагоре;
Ако 5 WMA също така пресича 8 WMA нагоре, то сигнала се явява много силен;

Къса позиция : 5 WMA и 8 WMA пресичат червения тунел надолу;
Ако 5 WMA също така пресича 8 WMA надолу, то сигнала се явява много силен;

Сигнали за изход:

Сигнали , които показват приключване на избрания тренд:
За дълга позиция: Цената е достигнала връх, 5 WMA пресича надолу 8 WMA.
За къси позиции: Цената е достигнала дъно и 5 WMA пресича нагоре 8 WMA.
Винаги затваряйте позиция в случай, че двете граници на червения тунел се пресичат помежду си
или когато те се доближават сякаш се сливат. Това е сигурен знак за преобръщане на тренда.
Когато видите това затворете позицията и отворете нова в обратното направление.
Когато сте в позиция и 5 WMA и 8 WMA пресичат червения тунел бъдете внимателни за следното:
Докато червените линии не са се пресекли, няма опасност, но самото пресичане на 5 WMA и 8 WMA
е вече първи признак, че това може да се случи!!!

Главно правило:
Отваряйте позиция при пресичане границите на червения тунел и затваряйте при ново пресичане.
Винаги ползвайте Стоп-лосс за препоръчване 10-15 пипса.
Върнете се в началото
$tambeto
Планктон

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ако се автоматизира няма да излезе нищо нали?И има ли въобще работещи експерти по МА,ще дават винаги късен вход и изхода ако не е на минус ще е близо до входа?
Върнете се в началото
rosir
Шаран

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 7:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

$tambeto написа:
Това ако се автоматизира няма да излезе нищо нали?И има ли въобще работещи експерти по МА,ще дават винаги късен вход и изхода ако не е на минус ще е близо до входа?

Системата си е съвсем в ред, но трябва да се използва при подходящи условия. А не знам дали един експерт би могъл да прецени това. Пък и тръпката я няма Smile
Върнете се в началото
saxsten
Цаца

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2007 3:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

=================================

Последната промяна е направена от saxsten на Нед Май 16, 2010 12:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
IDA
Кит

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 10:59 am    Заглавие: СИДИУС Отговорете с цитат

rosir написа:
$tambeto написа:

Системата си е съвсем в ред, но трябва да се използва при подходящи условия. А не знам дали един експерт би могъл да прецени това. Пък и тръпката я няма Smile

Роси , здравей,
Сега чак видях темичката. Системата е "СИДИУС" и аз я ползвам пос
тоянно ако ти е направило впечатление в ИШИМОКУ вместо Тенкан-сен
ползвам 5/8WMA (тъмно и светлочервени) ,а вместо Кижун-сен ползвам
18/28EMA(тъмно и светло сини) , обикновенно на Н1+ Камарило за
Интрадей Laughing
Поздрави Laughing

boreto
Планктон

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като се автоматизира нищо не става
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум