Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Търговска тактика
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rusikolev
Планктон

Местожителство: Димитровград

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 4:02 pm    Заглавие: Търговска тактика Отговорете с цитат

Здравейте,

искам да ви покажа и да попитам за вашето мнение относно системката(ако може да се нарече така), с която в последно време търгувам. Включва няколко индикатора(без LSMA и Divergence):

Ето и един пример с паунд/долар на H4:

Сигнал за търгуване се генерира при поява на стрелка от super_signal индикатора, след което се изчаква потвърждение от 2-та Trendscalpindicator-а. Потвърждението е пресичане на зелената при първия и синята при втория отдолу нагоре с червената, което е сигнал за дълга. Аналогично при червена стрелка и пресичане отгоре надолу, се влиза с къса. Стопове се слагат на 1 пипс над максимума на бара със стрелка върху него при къса и 1 пипс под минимума на бара със стрелка под него. Затваряне на поръчката става при образуване на противоположна стрелка (пунктираните жълти, които повече ми зеленеят, линии). Лотовете за вход се изчисляват по формулата от темата на Пореден в ММ, където 0,5 е всъщност 5%-тов риск:

Капитал*0,5/стопа=лотове

Какво мислите за тази стратегия и възможно ли е да напишете експерт по тези ми разсъждения? ?

П.П. Маркирал съм само някои от възможните поръчки по графиката, като червената вертикална линия е начало, а пунктирът е край на поръчката.
П.П.2. Питам за мнения, защото нямам знанията (образованието(на 17 съм)) да напиша система по горепосочената стратегия и да й направя обстоен бактест...
П.П.3. Ако нямате тези индикатори натиснете ТУК
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boreto
Планктон

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се напише разбира се. Въпроса е, че никой няма да я напише безплатно Sad Или ако я напише някой ще си я ползва за него си. Ти тъкмо даде идея за размисъл на програмистите, но сега те като я напишат ще си печелят, а ти който даваш идеите си ей така неловко Shocked ще седиш да се чудиш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jinno
Планктон

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези индикатори вървят ли при делтите ? Question
boreto
Планктон

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не. Само на метатрейдър. Аз затова мисля да си сменям брокера, щото метатрейдъра има много индикатори и яка поддръжка на графиките Wink
Върнете се в началото
rusikolev
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

boreto написа:
Ти тъкмо даде идея за размисъл на програмистите, но сега те като я напишат ще си печелят, а ти който даваш идеите си ей така неловко Shocked ще седиш да се чудиш

Shocked Shocked Shocked

Ще бъда максимално възпитан, което ще бъде адски трудно...Толкова егоистично изказване не съм чул скоро...Смятам, че мога сам да решавам какво е правилно, "неловко" и т.н.

Нямам абсолютно нищо против, ако някой успее да направи нещо печелившо по тези три индикатора, бих се радвал изключително, макар и да не спечеля аз нищо от което. Съмнявам се, че моят опит и знания за 1 месец и малко са достигнали нивото, нужно ми да направя нещо положително...Те хората си блъскат главите 10 години и са още в началото, а някои се самоубиват много преди това, заради големи загуби, а ти казваш: "даваш идеите си ей така неловко"...Ако не си забелязал, както аз така и ти крадем от този форум...Верно, че от това ни цъкане наляво и надясно носи дивиденти ГГГ, но все пак не даваме нищо, а получаваме много...И още нещо, тази "моя" стратегия е взаимствана...Индикаторите не са мои, а просто съм открил някаква си зависимост, която може след месец да спре да действа!

П.П. Не целя да те обидя или да се заяждам.

Jinno написа:
Тези индикатори вървят ли при делтите ?

Jinno, индикаторите са написани на език(metaquotes languagge 4), който може да ти чете само Meta Trader 4... Това не означава да зарежеш делтите...Нищо не ти пречи да направиш темо в СТС, да ползваш тяхните котировки (може да се разминават малко с Делтите) и най-вече възможността, да пробваш статегиики като моята...Пък пак може да си пускаш поръчки при Делтите...
Върнете се в началото
Jinno
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rusikolev написа:

Jinno написа:

Jinno, индикаторите са написани на език(metaquotes languagge 4), който може да ти чете само Meta Trader 4... Това не означава да зарежеш делтите...Нищо не ти пречи да направиш темо в СТС, да ползваш тяхните котировки (може да се разминават малко с Делтите) и най-вече възможността, да пробваш статегиики като моята...Пък пак може да си пускаш поръчки при Делтите...

За Meta Trader 4 има доста интересни индикатори и скоро мисля да се възползвам. Така или иначе е добре да се науча да работя с Мета Трейдъра, доста конкурси се играят с него.

Ще пробвам и твойта тактика и ще ти кажа какви са резултатите Good

rusikolev
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jinno написа:
rusikolev написа:

Jinno написа:

За Meta Trader 4 има доста интересни индикатори и скоро мисля да се възползвам. Така или иначе е добре да се науча да работя с Мета Трейдъра, доста конкурси се играят с него.

Ще пробвам и твойта тактика и ще ти кажа какви са резултатите Good

Радвам се! В тема от този раздел ти дадах ето този линк, ако решиш да започнеш с Мета Трейдър 4
Върнете се в началото
Jinno
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси ще го изпробвам Good
rusikolev
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обаче никой не каза нищо относно тази системка, чак ме хваща срам. Явно е много тъпа Laughing
Върнете се в началото
Jinno
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия дни ще я разцъкам и ще ти кажа Good
rusikolev
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jinno написа:
Тия дни ще я разцъкам и ще ти кажа Good

Само да те предопредя, не отваряй позиция още с появата на стрелката, защото те се появяват много по-рано от колко трябва...на графиката, която съм дал изглеждат перфектни...това е така, защото се нагласят...Точно затова използвам долните два - потвърждаване на вече излезнала стрелка ...
Върнете се в началото
rosir
Шаран

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rusikolev написа:
Обаче никой не каза нищо относно тази системка, чак ме хваща срам. Явно е много тъпа Laughing

Щом като за теб работи, значи си е в ред. Така, на пръв поглед, си е съвсем нормална. Ето какво бих ти препоръчала да провериш:

- виж как се държи при силен тренд. В смисъл, дали подава навреме сигнал по тренда, или не успява. защото по принцип трендовите движения при форекса са много бързи и резки и някои индикатори закъснямат със сигналите.

- провери и следното положение: след като се подаде сигначе със стрелката, ако потвърждението от двата индикатора отдолу се забави повече от 7-8 бара, дали силата на сигналчето не се е изчерпала.

- и третото - не разбрах кога влизаш - при отваряне на следващия бар след потвърждението или използваш границите на потвърждаващия бар. Защото виждам, че стопа ти е спрямо границата (връхче, дъно). Тогава може би ще е логично и при входа да е така.

А за тест - по-добре на ръка го направи. Имаш достатъчно история, за да прецениш как се държи. Успех!
Върнете се в началото
rusikolev
Планктон

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 6:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

rosir написа:
rusikolev написа:

Щом като за теб работи, значи си е в ред. Така, на пръв поглед, си е съвсем нормална. Ето какво бих ти препоръчала да провериш:

- виж как се държи при силен тренд. В смисъл, дали подава навреме сигнал по тренда, или не успява. защото по принцип трендовите движения при форекса са много бързи и резки и някои индикатори закъснямат със сигналите.

- провери и следното положение: след като се подаде сигначе със стрелката, ако потвърждението от двата индикатора отдолу се забави повече от 7-8 бара, дали силата на сигналчето не се е изчерпала.

- и третото - не разбрах кога влизаш - при отваряне на следващия бар след потвърждението или използваш границите на потвърждаващия бар. Защото виждам, че стопа ти е спрямо границата (връхче, дъно). Тогава може би ще е логично и при входа да е така.

А за тест - по-добре на ръка го направи. Имаш достатъчно история, за да прецениш как се държи. Успех!

Влизам при потвърждение и на двата долни индикатора, като първо съм видял стрелка, която се появява доста по-рано, ако гледаш както мен H4. Когато при възходящо движение, някъде към края се появи стрелка надолу, че наближава корекция, започвам да следя долните два за пресичане на основната червена със сините и зелените, като тези синкавите линии трябва да пресекат по веднъж всеки отгоре надолу червената основна...Така правя вход.

А индикаторите не забавят много, може да се влезне още в първите барове на едно движение и да се носиш по вълната почти до края Wink

При започване на силен тренд съм предупреден доста преди това от стрелките, но Trendscalp-овете не пресичат, докато не почне движението, което ме предпазва от ранния сигнал на стрелките.
Върнете се в началото
boreto
Планктон

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

rusikolev написа:

Ще бъда максимално възпитан, което ще бъде адски трудно...Толкова егоистично изказване не съм чул скоро...Смятам, че мога сам да решавам какво е правилно, "неловко" и т.н.

Нямам абсолютно нищо против, ако някой успее да направи нещо печелившо по тези три индикатора, бих се радвал изключително, макар и да не спечеля аз нищо...

Трябва да знаеш, че FOREX е Single Player игра!
Върнете се в началото
Jinno
Планктон

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 6:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

boreto написа:
rusikolev написа:

Нямам абсолютно нищо против, ако някой успее да направи нещо печелившо по тези три индикатора, бих се радвал изключително, макар и да не спечеля аз нищо...

Трябва да знаеш, че FOREX е Single Player игра!

Тоест ? Suprise

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЪРГОВСКИ ТАКТИКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум