Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Moving Average
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЕХНИЧЕСКИ АНАЛИЗ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rider
Планктон

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 19, 2006 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

....................

Последната промяна е направена от rider на Нед Мар 11, 2007 6:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_at
Кит

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Яну 19, 2006 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе мувингите са голяма работа! Особено 13-ката експоненционал за мен е безценна! Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asen_g
Рибка

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 13, 2006 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hi написа:
повече на тази тема:
rosir написа:
200 МА е много важен индикатор, според който големите инвеститори ориентират действията си.

посочете други такива МА, или състояния предизвикани от тези МА (отблъскване от МА, осцилиране покрай МА, пресичане на 2+ МА, обръщане на посоката на МА) които са всепризнати и им се обръща внимание.

благодаря.

Здравей HI , Роси добре е споменала 200сма за мен е задължителна и е първия индикатор които поставих на графиката си още когато започнах.Преди време още когато желаех да търгувам краткосрочно я забелязах че е добра за влизане с тънък стоп <40 пипса при следната ситуация:
1.имаме ясно изразено продължително трендово движение на дневна или седмична графика
2.следим на 4 часова графика за корекция която да достигне до 200сма като маркираш нивото и с една линиика и после слизаш на 15 мин. графика и търсиш покупка на + 5 пипса над линииката която ти маркира 200 сма и положението и на 4 4асова графика.
3.Стопа ти е макс. 40 пипса
Сега тествах я назад във времето за основните двоики и категорично GBP/USD не става ,пресича си я както си иска и то с доста ,USD/JPY-още по зле просто в някои случаи все едно я няма Smile
при EUR/USD и USD/CHF работи като сигналите са по чисти и по-добри с по-малко ударени стопове при долар/франк отколкото при еврото.
Разбира се тук сиганлите са от дъжд на вятър ,а забравих да кажа че има филтър и след подаден сигнал и приключена сделка се игнорират всички сигнали от следващите мин. 30 4 часови бара ,че ако пробваш подобно нещо в реиндж ,голямо приключение ще бъде Smile ,а може и да е добре не знам, аз лично се насочих към подобна мини стратегиика с идеята че сигналите вярно са редки по няколко пъти годишно но удрянето на стопове ако не ме лъже паметта при франка беше 1 ударен стоп на 9 сделки или нещо подобно и исках да я ползвам с идеята да я отигравам с по-голям риск .

Иначе друга популярна и следена ма е 50 сма ,нея също я ползвам,преди ползвах и следях и 100 сма но впоследствие я оставих.

за пресичнае на ма погледни 20сма с 50сма /аз лично ползвам и 10 сма/,като всичките ми МА са СМА ,другите нещо не ме радват грубо казано но пък и имаи предвид че определено съм ориентиран към средно и дългосрочен стил на търгуване и затова ползвам СМА.
Успехи на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
-paLafnik-
Рибка

МнениеПуснато на: Пет Май 19, 2006 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Предлагам на вашето внимание една интересна комбинация от МА за определяне на тренда. Създателят е Джо Рос и се казва камилска гърбица. Тренд имаме когато цената е над(под) червения канал, а позиции се откриват при образуване на локални минимуми(максимуми).

15ЕМА + 40СМА applied to high + 40СМА applied to low

ellina
Планктон

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 5:54 pm    Заглавие: Bunnygirl wma cross Отговорете с цитат

Здравейте!
Аз също съм новак, но от доста време чета оригиналната тема на Bunnygirl и от около месец я прилагам с доста добри резултати. Като се вземе предвид откровеното ми невежество...трябва да е добра системата Embarassed .
та ето това е оригиналния тред
Bunnygirl wma cross
има около 450 странички за четене, но са изключително полезни.
Надявам се да съм помогнала и се радвам, че ви открих. Винаги е приятно да си побъбриш на български.
Wink
Върнете се в началото
bnight
Рибка

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ellina добре дошла. Първо радвам се че си чела за Bunnygirl аз съмият на времето бях заинтригуван от тази система. И имам даже написана статика за нея която може да намериш на сайт-а побликуван в пост-а ми. Между другото благодаря че ми усмисли утрешната вечер. Тъкмо се чудих какво интересно четиво да си намеря за утре вечер. Мисля че темата на Bunnygirl ще е много приятна за четене. Надявам се форумът ни да ти допадне. Все пак хубаво е да има повече дами тук. Желая ти много успехи в търговията. Още веднъж добре дошла.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alexbg
Планктон

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 6:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и по мое мнение Bunnygirl е доста добра
лошото е че сигурните сигнали са 2-3 на седмица понякога и по един инъче си е много добре работата особенно за новаци
Върнете се в началото
IvanLazarov
Планктон

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2008 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах тази връзка към системата на Bunnygirl но не работи. някой не може ли да я опише тук.
Върнете се в началото
ulig
Планктон

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, бих се окачествил като новак с известен опит с демо и реална сметка. Тъкмо се регистрирах във форума понеже ми се иска да обсъждам с хора които също се занимават с форекс.
Та, след известни загуби и скорошно закрепяне на ситуациата гледах едно интересно видео посветено именно на MA,което ми даде добра информация и нов поглед над нещата. Искам да ви питам как точно се казва тази система за да потърся повече информация по нея. Става въпрос за търгуване на 4 часов интервал с MA съответно на 20 и 50. Системата еследната - следим за пресичане (кръст) на двете MA за влизане и следващ такъв кръст за излизане. Доколкото я изпробвам е лесно предвидима и мисля че е точно това което ми трябва.
Чудех се дали е полезна и на по малък интервал, също така MA-тата триябва ли да са определено на 20 и 50 и дали 200 не е по добре . но ми се струва че 20 и 50 са по точни.
Еми тове е - просто исках да поговорим за това.
а ето и линк към видеото което гледах

http://www.youtube.com/watch?v=d5Mt-5FliaA

Благодаря предварително и успех на всички
Върнете се в началото
the_wish
Планктон

МнениеПуснато на: Съб Ное 08, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи това го обсъждахме и в друга тема, но отново ще го напиша
Нещата, които се научават от всеки нов трейдър
ПО РЕД НА НОМЕРАТА са:

1. допълване в губеща посока с цел някой ден да излезе поне на нулата. Това е задължително Laughing
2. Moving Average - това е второто нещо, което научават хората след като се прецакат с първото Very Happy
3.
...
100.

Как вървят нагоре номерата нямам точни наблюдения. Числото 100 не е написано случайно, а с цел да покаже колко още трябва да научиш, разбереш и изпробваш.

Ще ти кажа моето мнение. На това видео чух човек, който твърди, че има много разработени стратегии (разни снайпери и др.) и че се занимава с обучаване и менторство на трейдъри, като за един месец ще докара ВСИЧКИ до печалби. Цялото видео е за комбинация от две средни величини.
А сега погледни нагоре и виж средните на коя позиция са в списъка.

Винаги съм си мислел ако искаш да блеснеш не трябвали поне малко да се постараеш. Ми сложи нещо, което никой незнае така се прави слава Laughing

и накрая няма как да не посоча излизането му на GBP/JPY, когато системата върви добре "средните са страшни", когато обаче като на фигурата има силно движение в другата посока "е може да използваме и друго за изход"

Но е добре, че питаш. Как беше това ... занаят не се учи, а се краде Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ТЕХНИЧЕСКИ АНАЛИЗ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум