Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи 
 Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ChatChat   ВходВход 

Личен опит
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ММ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
looser
Планктон

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Прав си. Наясно съм. Просто в изблик на задоволство се поизхвърлих ама човещинка сега...какво да я правиш.
Успех!

GGG
Кит

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 1:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

O, ste go pochupish looser i oste kak. Misleh, che tova e iasno s riska, no dosta hora me pitaha v lichni, ta ste go obqsnq tuka. 1% risk, oznachava zagubata ot smetkata, koqto realiziram pri udar na stopa. Tozi lost e mnogo silen. Purvo trqbva da ima sistema na igra, proverena statisticheski, nezavismo dali sa candle modeli, koshnica ot indikatori ili dori expert ili fundament. Pravi se edno realno ruchno izsledvane sluchai po sluchai. Lichno az proediram po slednia nachin. Opredelqm v uma si kakvo tochno tursq, dali indikazii za skorost, dali za trend, dali za inercia. Zapochvam expertni testove s razlichni moovingi i indikatori, nqma da si kriwq dushata imam macd i 3 lichno suzdadeni indikatora (ne sa tolkova mnogo), polzvam okolo 8 moovinga, za razlichni situzacii. Pravish si izsledvaneto i ustanovqwash razlichni pokazateli, primerno pechelivshi/gubesti, broi stopove na 0, broi na profi, pechalba v pipsove kum sto kato % i dr. takiva i da kazem ustanovqwash, che na 4h kanal na eur/usd pri divergencia na 30m na macd i reverse candle po nisson imash okolo 70% uspevaemost na sdelkata pri stop spored candle-a i target spored kanal (ap), sled tova proverqwash sredno statisticheskia stop kolko e, da kazem 30 pipa, sled tova profit, sled tova slchaite sus stop mezdu 10-20, 20-30, 30-40 pipa i t.n, sled tova pravish sustoto za targeta. Kato povtarqm oste vednuz, az lichno sqdam i opisvam suvkupnostta ot indikacii ili veche realnia signal v tetradka. Sled tova dobavqsh hilqdi drugi nesta kato vola, obemi, mediani i nakraia znaesh, che v 65-70% ot sluchaite ti purvo ste spechelish 30 pipa predi da zagubish 30, v 55-60 ste spechelish 50, predi da zagubish 20 (????????????), ste spechelish 80, predi da zagubish 30. Da kazem igraesh s 1% risk, tova oznachava che pri suotnoshenie 1/1 risk/pechalba pecheish 1% v 65% ot sluchaite, no pri 1/2 veche pechelish 2%. Sega vuprositelnite. sled kato si vleznal na 1.20 buy, slozil si stop na 1.1970 i target 1.2080, pazara veche e dostignal 1.2050 da kazem, v toia moment ti si spechelil 1.66% rust, no do targeta ti ostavat 30 pipa, koito ste ti donesat oste 1%. Mnogo e vazno da imash pod sistema, za da ustanovish struva li si da riskuvash tia 1.66% ust za 1% rust. ili da kazem kakva e veroiatnostta da stigne purvo tam predi da vurne 30 pipa da kazem.

Sorry za propusnatite bukvi, no sum na 4 biri, a tia kopcheta na lap-a sa tolkova malki, che ne gi nacelvam Smile

Pozdravi i uspeh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Poreden
Шаран

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Жоре,чудесно обяснение.
Направо ти се чудя след толкова време с чуждо говорящи и след толкова бири,как си могъл да го формулираш така. Wink
Върнете се в началото
rosen_at
Кит

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Г, ти май се опитваш да контролираш пзарния шум! Wink

Сигурно си струва - щом го правиш? Rolling Eyes
Върнете се в началото
xxx
Site Admin

МнениеПуснато на: Вто Дек 13, 2005 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето моето скромно мнение по въпроса с управлението на капитала.

Доскоро мислех, че стриктното поставяне на стопове е решаващо за оцеляването на пазара. И играех в съответствие с тези си разбирания. Постепенно доведах стопа до смешните 10-15 пипа, които позволяваха влизане в позиция с 10-20% от акаунта. Няма да казвам колко често падаха тези 10 пипсови стопове. За мен това беше нервна игра с минимален положителен резултат.

В момента мисля, че не това е правилния път. Форекс е най-ликвидният пазар в света и движения от по 4 фигури без корекция (става дума за евро/$) са изключение, на което сме свидетели да речем веднъж на тримесечие.
Нека помислим какво ще се случи ако сме взели "пагубното" решение да играем без стопове, но спазвайки 2 правила - да се играе по лихвения диференциал, в случай че той е по-голям от 0.5% и началната позиция да ангажира не повече от 5% от акаунта ни. Това позволява пазара да направи 15 фигури срещу позицията ни преди да се стигне до марджин кол.
Сега погледнете графиката на евро/долар за тази година. ФЕД вдигна лихвите до 2,75% на 22 март, с което лихвения диференциал в полза на $ достигна 0,75%. Виждате ли от тогава до днес еврото да е направил 15 фигури нагоре без корекция? Най-дългото рали, което аз виждам е около 4 фигури. Средностатистическият спекулант (броя себе си за имено такъв) има склоността да законтря пазара след като той е направил около фигура от посления връх/дъно. Остават 3 фигури, които ще струват около 15% от акаунта - мисля че този дроудаун далеч не е толкова неприемлив, още повече ще има 3-4 такива случки за цяла година. Във всеки от тези 3 случая позицията е излизала дори без добавяне към нея.
Сега всеки, който чете това и не е съгласен с написаното, може да погледне историята на сметката си и да види колко пъти късо евро е било стопирано за периода от 22 март до днес и колко пипса му е струвало това. Ще се учудя, ако дейтрейдър е загубил по-малко от 1000 пипа за този период от ударени стопове на къси евра (това са 40 стопа по 25 пипа). Горенаписаното се опитва да аргументира, че това са (поне) 1000 напълно излишно загубени пипа, без да броим нервите.

Накратко - смятам стоповете за излишни, в случай че размерът на позицията е правилно преценен. За мен размера на позицията е първата и последна грижа, която трябва да има един спекулант.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rosen_at
Кит

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става въпрос дали сме съгласни с написането, а кое ще по изгодно в дългосрочен план, например 5 години!

Ако е по-изгодно без стопове, защо тогава ГГГ и Рад слагат стопове? На КОКО хеджовете също са стопове, но той ги нарича с второто им име - хедж Smile !

Я си представи сега ако си имал къса от 17 без стоп! Не само че рискуваш да ти удари 15-те % риск, ами и изпускаш печалби от дългите, защото нямаш право да отваряш дълга, тъй като това автоматично ще увеличи риска ти над 15%!

Точно това се случва в момента с акаунта на Матеев в публичното демо! Не може да играе, за да не си увеличи вече поетия риск (има явно дълги от 30). Вярно против диференциала е отворил ще кажеш ти, но ако изключим това примера си го бива да докаже, че стоповете са по-доброто зло според мен.

Или както казва Елдер - "Стоповете не са съвършенната защита, но по добра не е измислена. Пък и няколкото ударени стопа могат да се приемат като застрахователна вноска за акаунта ни." Wink
Върнете се в началото
xxx
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Роска, ако играя по начина по който съм описал в предишния си пост, може да съм къс от 1,18, но не от 1,17. Ще съм на загубил 10% от акаунта си, макар да не съм касирал тази загуба. Т.е. не бих бил в по-различна ситуация, отколкото ако бях загубил 3 стопа по 3% риск. Има ли някой, който не е касирал 3 поредни загуби?
Сами по себе си стоповете не намаляват риска - винаги съществува вероятността да бъдат ударени 30 поредни стопа, нали?

Защо КОКО, Жоро и Радо ползват стопове и хеджове - трябва да питаш тях.

За пропуснатите печалби - ок, бих губил от корекциите, но бих печелил от тренда, а това са поне 20 фигури тази година. Само нагъл лъжец би могъл да твърди, че е отиграл всички корекции и всички трендове.

Малко уточнение - като говоря за игра с премерена позиция и без стоп имам предвид мейджърсите, а не екзотики като паунд/киви, които правят 10 фигури за 2 дена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Don Juan
Рибка

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

xxx написа:
Накратко - смятам стоповете за излишни, в случай че размерът на позицията е правилно преценен. За мен размера на позицията е първата и последна грижа, която трябва да има един спекуланта.

Здравей ххх! И поздрави!
Изненадах се доста на написаното от теб. Много си се приближил като заключение до Дон Карлос, а си спомням, че бяхте на + и - в един момент. Но... всичко се мени, всичко се променя. Wink
Аз все още съм на мнение, че всеки един трябва да играе със стопове.
Особенно ако е с по-скромен опит. Аз лично играя винаги със стопове, макар да съм правил страхотни експерименти и понякога за големи периоди от време дори съм бил на +++.
Основната причина: при игра без стопове започваш да изпитваш постоянен душевен дискомфорт. Особенно като не прецениш веднъж нещата както трябва и ТОЧНО ТОГАВА ЗА НЕЩАСТИЕ пазара те смачква на пихтия.
ПРОБЛЕМЪТ НА ВСЕКИ ЕДИН СПОРЕД МЕН Е ДА ОТКРИЕ МОМЕНТНА ЗАКОНОМЕРНОСТ В ХАОСОВИЯ ПАЗАР И ДА Я ПРИЛАГА ДОКАТО ТОВА ПРЕДИМСТВО МУ НОСИ ПОЗИТИВИ. ПОСЛЕ ПОНАСЯ ЕДНА ИЛИ ДВЕ ГОЛЕМИ ИЛИ ФАТАЛНО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ. И ПОСЛЕ ПАК ТЪРСИ ДОКАТО НАМЕРИ НЕЩО ДРУГО И ТАКА НАТАТЪК. ММ В ЦЯЛАТА ТАЗИ ИСТОРИЯ ТИ ПОМАГА ДА ИЗЛИЗАШ НА +, НО САМО АКО СИ ОТКРИЛ НЯКАКВА ЗАКОНОМЕРНОСТ, КОЯТО ТИ НОСИ ПРЕИМУЩЕСТВО. ВСИЧКО ОБАЧЕ Е ДО ВРЕМЕ! ХУБАВО Е ЧОВЕК ДА СИ ИМА НЯКАКВА ПРОФЕСИЯ. Cool
Ти обаче опитай новите си идеи. Желая ти успех от сърце! Не мисля, че игра без стоп е успешна за един индивидуален трейдър, но това е мое мнение. Всеки си преценява за себе си.

xxx
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Don Juan.
Радвам се да те видя в този форум. И съжалявам, че не пишеш по-често.
Не мога да отрека, че съвсем правилно си спомняш. Но и би трябвало да откриваш малка, но значима разлика между системата на Дон Карос и моите размишления в предишните постове.
Твърде далеч съм от прилагането на тази идея на практика. Причината е че просто нямам търпението да чакам. Цял ден съм пред компа и нали знаеш - мистър бързи пръсти. Но вярвам, че като цяло идеята е правилна.

Не по-малко искрено ти желая успех!

P.S. Поздрави за йената!
Върнете се в началото
Don Juan
Рибка

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти ххх!
Докато стоях по цял ден пред компа, само глупости правех.
Сега ПАК ходя на работа и отново се получава по-добре. Това да седиш пред ПС-то много часове, на мен лично само вреда ми донесе.
Или може би ми е останал навика да бачкам и да трейдвам, знам ли. Razz Wink
Задето не пиша по-често е по вина на това, че дадох ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ОТ ВРЕМЕТО И ДУХА СИ на един друг форум, но разбрах, че за пореден път бъхтя ВЕЧЕ за една обречена кауза.
ЕДИН БЪЛГАРИН КАТО СЕ ОЯДЕ МНОГО, ТУМБАКА МУ МУ ПРЕЧИ ДА ВИЖДА КАКВО СТАВА ПРЕД НЕГО И... НАЛИ РАЗБИРАШ! Cool Wink
Тъй и стана с предишните ми домакини, но... здраве да е! Сега ще ударим едно здраво рамо и тук И ДАНО ТУМБАКА И НА ТЕЗИ ХОРА НЕ ПОРАСНЕ ТАКА БЪРЗО И ДА СПРЪТ ДА ВИЖДАТ КОГО ГАЗЯТ ПРЕД СЕБЕ СИ!
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ СЪМИШЛЕНИЦИ!

Poreden
Шаран

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко.
Няма да се пуашите.
Smile
Той единия като нищо е пораснал на корем от тези бири на север,
и най-лошото е,че го няма да му следим корема.
Ама скоро се прибира.
И тогава горко му.
Много тежки вечери му предстоят. Smile
Все пак тук темата е малко по-различна,давайте да обменяме опит в
ММ.Важно е.Много кръв сме проляли досега,за да я пилеем останалата.
Здраве и много успехи.
Върнете се в началото
Don Juan
Рибка

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами Пореден, то ММ върви най-хубаво с едно наздраве Idea Wink
Ха наздраве! Razz Laughing Razz

Poreden
Шаран

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наздраве,дружина.
Smile
Пък и ако Левски бие,така ще се улея в обиколките,не е истина.
Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Moderator
Планктон

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2005 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ex , da mu se nevidi, slusham tuka darik po internet, taman chuvam 1 za nashte, poglezdam live score-sa i to raven, ne mozah da se izradvam.

A nazdrave.

p.s. A za koremite, tova tuka ne e biznes, prosto mqsto za sbirki. Ako nqkoga zapochne da nosi nqkakvi preki pozitivi (izluchvam obsuvaneo, koeto za men e mnogo po-cenno) vsichko ste se vrusta v taka narechenoto forex obstestvo.

Ei, Levski golqm otbor.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_at
Кит

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2005 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Don Juan написа:
Благодаря ти ххх!
Докато стоях по цял ден пред компа, само глупости правех.
Сега ПАК ходя на работа и отново се получава по-добре. Това да седиш пред ПС-то много часове, на мен лично само вреда ми донесе.
Или може би ми е останал навика да бачкам и да трейдвам, знам ли. Razz Wink
Задето не пиша по-често е по вина на това, че дадох ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ОТ ВРЕМЕТО И ДУХА СИ на един друг форум, но разбрах, че за пореден път бъхтя ВЕЧЕ за една обречена кауза.
ЕДИН БЪЛГАРИН КАТО СЕ ОЯДЕ МНОГО, ТУМБАКА МУ МУ ПРЕЧИ ДА ВИЖДА КАКВО СТАВА ПРЕД НЕГО И... НАЛИ РАЗБИРАШ! Cool Wink
Тъй и стана с предишните ми домакини, но... здраве да е! Сега ще ударим едно здраво рамо и тук И ДАНО ТУМБАКА И НА ТЕЗИ ХОРА НЕ ПОРАСНЕ ТАКА БЪРЗО И ДА СПРЪТ ДА ВИЖДАТ КОГО ГАЗЯТ ПРЕД СЕБЕ СИ!

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ СЪМИШЛЕНИЦИ!

Ха, това все едно а зсъм го писал!

Аз също на няколко пъти тръгвам и напускам работа от миналата зима! Последния път като ходех на работа имах най-успешния си месец в кариерата! Три седмици без изпуснат импулс от 100 пипсов калибър! Общо шест поредни такива импулса хванах за периода! Така че искам и аз да те подкрепя, че работата не пречи много (само малко в зависимост от работното време, аз бях на смени и се получаваше, само веднъж се прецаках с изхода за 20/30 пипса). Но натоварването определено си е голямо - да се занимаваш с две работи. Wink

Сега пак вися по цял ден пред компа, но още си мечтая да се върнат ртезултатите ми от онзи месец. Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    FOREX-FREEZONE Форуми -> ММ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Можете да качвате файлове в този форум
Можете да сваляте файлове от този форум